O NAS

     

kilka słów o historii i współczesności naszego klubu
HISTORIA
WSPÓŁCZESNOŚĆ

Trochę o naszej historii

Jesteśmy jednym z najstarszych klubów sztuk walki w Wołominie, nasza historia sięga lat 80-tych, kiedy to współpracowaliśmy z mistrzem Ryszardem Jóźwiakiem. Do 1999 roku działaliśmy w ramach TKKF Brzezina w Wołominie, później w ramach TKKF MOSKIT. W obecnej strukturze prawnej UKS działamy – po reorganizacji od 2006 roku. W międzyczasie, w sztukach walki zarówno w zakresie organizacyjnym jak i metodyki nauczania nastąpiło wiele zmian. Większość z nich zapoczątkował rozwój mieszanych sztuk walki – współczesna wiedza, nauka, kwestie odżywiania i suplementacji pozwoliły na osiąganie znakomitych efektów sportowych w dość krótkim czasie – wiele starych metod treningowych i technik okazało się nieprzydatnych czy wręcz przynoszących niepożądane efekty zarówno zdrowotne jak i treningowe, ringowe. Implementacja nowoczesnych technik stała się wymogiem współczesnych czasów.
Naszym flagowym kierunkiem nadal pozostały wietnamskie sztuki walki a w szczególności Vovinam Viet Vo Dao (niebieskie Vo Phuc). Jeżeli weźmiemy pod uwagę aspekt bojowy Vovinam, to jest to niewątpliwie formuła mieszana zbliżona do dzisiejszego MMA w sensie sportowym, choć znacznie bogatsza jeżeli chodzi o techniki użytkowe zabronione w rywalizacji sportowej. W ramach Vovinam Viet Vo Dao współpracujemy i realizujemy program The Vovinam Viet Vo Dao World Federation z siedzibą w Paryżu, przy merytorycznym wsparciu Mistrza Tran Nguyen Dao, jednakże rdzeń treningu stanowią techniki kontaktowe i mocny nacisk na kształtowanie motoryki.

Nasz klub kilkakrotnie był organizatorem Mistrzostw Polski Vovinam Viet Vo Dao, zapasów wietnamskich Chi Vat. Nasi zawodnicy i uczniowie wielokrotnie brali udział w mistrzostwach, zawodach zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej uzyskując bardzo dobre wyniki, zdobywając tytuły indywidualnych mistrzów Polski w konkurencjach walk full contact, zapaśniczych oraz technicznych. Trzykrotnie nasz klub zajmował II miejsca w rywalizacji drużynowej mistrzostw Polski. Obecnie nasi zawodnicy startują także w turniejach zewnętrznych rywalizując z powodzeniem z zawodnikami innych styli i klubów na terenie Polski jak i za granicą, m.in. Lidze Young Grapplers, LMW – Lidze Młodych Wojowników, Amatorskiej Lidze MMA, turniejach Grand-Prix i innych.

Od 1999 roku zajęcia w klubie prowadzi VS Krzysztof Biaduń, 4 Dang – prezes klubu, bezpośredni uczeń nieżyjącego już Mistrza Sylwestra Zycha. Wiceprezesem jest VS Andrzej Posiadała – 5 Dang, który wspiera klub w zakresie programowym, szkoleniowym oraz administracyjnym. Obecnie II trenerem jest Urszula Stańczak, specjalizująca się w technikach walki w stójce i MMA. Klub wychował kilku instruktorów i asystentów oraz wielu zawodników, m. in. Marcina Boguckiego – 1 Dang VVD/Vo Viet, Pawła Miszkurkę – Dai Den VVD/Vo Viet

poznaj w praktyce wietnamskie sztuki walki !

metodyka

Na bazie wieloletnich doświadczeń zajęcia w naszym klubie prowadzone są w oparciu o program ukierunkowany na wypracowanie odpowiedniej motoryki i odruchów adepta, na trening kontaktowy, nastawiony na praktykę – bo tylko tak można stać się skutecznym i obronić w sytuacji zagrożenia. W procesie nauki i szkolenia korzystamy z nowoczesnej metodyki treningowej wypracowanej przez naukę, także doświadczenia innych systemów i sztuk walki sprawdzone w konfrontacji sportowej, sytuacjach niebezpiecznych, czy zagrożenia. Wszystko to w maksymalnie bezpiecznej formule, stopniowo, płynnie wraz z postępami w treningu.

Zapraszamy na treningi w naszym klubie – klub dysponuje doskonałą bazą sprzętową i treningową a przede wszystkim doświadczoną kadrą – naszymi priorytetami są bezpieczeństwo, efektywna nauka i Państwa satysfakcja w pokonywaniu własnych słabości, stałym postępie oraz nabywaniu nowych wspaniałych umiejętności na polu sztuk walki

Zapraszamy

2017 © admin: Krzysztof Biaduń k.biadun@wp.pl 600 464 004