NEWS

NAJNOWSZE WYDARZENIA
ZAPOWIEDZI

ZAPISY DO KLUBU – NOWY SEZON 2022/2023


ZAPRASZAMY NA MMA – BOKS, ZAPASY, GRAPPLING.PRZYJDŹ NA BEZPŁATNE TRENINGI PRÓBNE. GWARANTUJEMY SZYBKĄ POPRAWĘ FORMY, KONDYCJI! BEZ OGRANICZEŃ WIEKOWYCH:
WTORKI I CZWARTKI:
– dzieci/młodzież – 18.00-19.00
– dorośli/młodzież 16 lat – 19.00-20.30
ZAPISY: napisz: klub@hacho.pl
zadzwoń: 501 439 117
NOWOROCZNE PROMOCJE DLA RODZIN!
SPÓBUJ CZY TEN SPORT JEST DLA CIEBIE NA BEZPŁATNYM TRENINGU PRÓBNYM!

Mistrzostwa Polski BJJ w Luboniu – 25.09.2021


Rafał Stańczak
HAC HO FIGHT CLUB WOŁOMIN
3 miejsce
W silnie obsadzonej kategorii junior 76,5 kg (11 startujących), nasz zawodnik wywalczył brązowy medal. GRATULACJE ! Po długiej przerwie z powodu Covid-19, pierwszy start po wznowieniu działalności klubu.

GRATULACJE !!!


ZAPISY DO KLUBU – NOWY SEZON 2021/2022


ZAPRASZAMY NA MMA – BOKS, ZAPASY, GRAPPLING.PRZYJDŹ NA BEZPŁATNE TRENINGI PRÓBNE. GWARANTUJEMY SZYBKĄ POPRAWĘ FORMY, KONDYCJI! BEZ OGRANICZEŃ WIEKOWYCH:
WTORKI I CZWARTKI:
– dzieci/młodzież – 18.00-19.00
– dorośli/młodzież 16 lat – 19.00-21.00
ZAPISY: napisz: klub@hacho.pl
zadzwoń: 501 439 117
PROMOCJE DLA RODZIN, ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNY TRENING PRÓBNY!

WYNIKI SPORTOWE KLUBU W 2019


W 2019 zawodnicy Hac Ho Fight klubu Wołomin zdobyli łącznie w 10 turniejach 45

– 16

– 23

– 6

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!


II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Ligii Young Grapplers – 7.12.19


II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Ligii Young Grapplers, Żyradów – 7.12.19. Z przyczyn technicznych zamiast w 9 osobowym składzie, wystartowaliśmy w 6-cio. Świetna postawa naszych zawodników zaowocowała bardzo dobrymi wynikami: Wyniki:
1. Zheiran Iunusova – złoto U14 oraz PAS MISTRZOWSKI LIGII YOUNG GRAPPLERS
2. Rafał Taraszewski – złoto U10
3.Julia Babańczyk – srebro U12
4. Rafał Stańczak – srebro U16
5. Marcin Taraszewski – srebro U10
6. Maciej Opłatek – brąz U14
Serdeczne brawa – świetna postawa – ten dzień należał zdecydowanie do Zhieiran – znów jest moc i siła – w pełni zasłużone zwycięstwo. Wielką niespodziankę sprawił Rafał Taraszewski – znakomite walki i pełna dominacja na macie – odrobiliśmy lekcje z poprzednich zawodów !. Na wielkie uznanie zasługuje Rafał Stańczak – walka o finał zakończona przed czasem duszeniem zza pleców, w finale efektowna walka z utytułowanym zawodnikiem Adamusika team – była przewaga, były próby technik kończących – tego nie można było przegrać a jednak doświadczenie przeciwnika i jedynie 2 pkt, zdecydowały o porażce i drugim miejscu. Znakomicie radził sobie Marcin Taraszewski – drobnym błędem technicznym przegrał dogrywkę z finale – zasłużone srebro. Duże słowa dla Julki – gonimy czołówkę – na razie zasłużone drugie miejsce. Brawo dla Maćka za niezwykle emocjonujące walki do samego końca niewiele zabrakło do finału, w walce o 3 miejsce bardzo dobra postawa i pewna wygrana.

GRATULACJE !!!


Puchar Mazowsza Young Dragons V Sochaczew – 16.11.19


Kolejny start naszych młodych mistrzów – wszyscy spisali się na medal!. Wyniki:
1. Maciej Opłatek – złoto
2. Julia Babańczyk – srebro
3. Marcin Taraszewski – srebro
4. Czarek Nowicki – srebro (debiut)
5. Ishadzhi Magamurziev – srebro
6. Vishadzhi Magamurziev – srebro
7. Rafał Taraszewski – brąz
Serdeczne gratulacje szczególnie dla naszych najmłodszych – mimo niedługiego stażu widać dużą poprawę z zawodów na zawody. Podziękowania za bardzo dobrą postawę dla naszych wszystkich zawodników – czasami drobne błędy decydowały, że trzeba było zająć drugie miejsce na podium. Ten wieczór należał do Maćka Opłatka – zasłużone złoto, w pierwszej walce – efektowna kimura i zwycięstwo przed czasem.
Serdeczne gratulacje dla zawodników i szanownych rodziców – to były jedne z najdłuższych zawodów – wróciliśmy dopiero ok. 20.00!.

Serdeczne gratulacje dla zawodników, rodziców, sędziów, trenerów klubowych i organizatorów!


II Puchar Orła Zakręt – 26.10.19


Drugi start po wakacjach zaliczony – tym razem z różnych przyczyn w okrojonym 3 osobowym składzie – ale emocji nie zabrakło….:
Wyniki:

1. Zheiran Iunusova – zloto
2. Maciej Opłatek – srebro
3. Julia Babańczyk – srebro

Gościem specjalnym był mistrz olimpijski w zapasach Andrzej Supron, który życzył zawodnikom sukcesów przypominając, że droga do sukcesu czasami jest okupiona porażkami.
Jak zwykle z Zakręcie należy podkreślić znakomitą atmosferę oraz świetną organizację zawodów.

Dzięki fajnej formule zawodnicy stoczyli po 3 walki. Niezwykle emocjonujące były pojedynki Maćka Opłatka – wysoki poziom sportowy walk, tym razem zamiana miejsc na podium i na pierwszym stanął zawodnik Dragons Den – wygrywając w walce o złoto …..zaledwie jedną przewagą. Do gry wróciła Zheiran – wraca do pełnej formy dużymi krokami. W pierwszej walce ogromna niespodzianka – wygrała szybko przed czasem z niezwykle doświadczoną i utytułowaną zawodniczką Dragons Den, w kolejnej stoczyła prawdziwą “wojnę” ze świetną zawodniczką Adamusik team – zwroty sytuacji, próby technik kończących z obu stron – tempo walki jak u zawodowców – nie do końca starczyło sił. Udało się jednak finalnie zdobyć złoto. Kolejne sportowe doświadczenia Julki – po dobrej pierwszej walce i wygranej, w dwóch kolejnych walkach musiała uznać wyższość rywalki. Jednak patrząc na to jak Julka pracuje – wkrótce będzie jeszcze większy progres. Zasłużone srebro. Szlifujemy formę na kolejne turnieje.

Serdeczne gratulacje dla zawodników, rodziców, sędziów, trenerów klubowych i organizatorów!


Turniej Young Grapplers – Puszcza Mariańska Young Grapplers 19.10.19


Pierwszy start po wakacjach zaliczony – nasz 7 mio osobowy team spisał się na medal:
1. Maciej Opłatek – złoto
2. Julia Babańczyk – srebro
3. Zheiran Iunusova – srebro
4. Rafał Stańczak – srebro
5. Ishadzhi Magamurziev – srebro
Poza podium:
6.Marcin Taraszewski
7.Rafał Taraszewski
Dużo emocji, ogromne zaangażowanie i wola walki. Zwycięstwa i kształcące porażki. Bardzo dobra postawa wszystkich zawodników, szkoda drobnych błędów – rzut suplesowy Ishaza – technika niedozwolona, czy zostawienie ręki przez Rafała w parterze. Świetna dyspozycja Maćka – wygrał z bardzo utytułowanym zawodnikiem Dragons Den i wyrazy uznania dla Julki – która pokazała mega POWER. Szlifujemy formę na Puchar Orła i kolejne turnieje.
Serdeczne gratulacje dla zawodników, rodziców, sędziów, trenerów klubowych i organizatorów!

NABÓR DO KLUBU SEZON 2019/2020


Już w najbliższy czwartek 5.09.2019 zapraszamy dzieci i młodzież do 14 lat ma godz. 18.30!.
Trening dla grupy starszej i zaawansowanych – w dniu 3.09.2019 (wtorek), godz. 19.30!
Dalsze treningi począwszy od 10.09.2019 zgodnie z grafikiem!
Zapraszamy!


Zapraszamy na treningi wakacyjne


Zapraszamy na treningi wakacyjne:
– MMA
– stójka
– grappling
– zapasy
– cross

WYNIKI – SEZON 2018/2019

40 medali – 15 – złotych, 18 – srebrnych, 7 – brąz (udział w 13 zawodach, galach, mistrzostwach)

– Vice mistrzostwo Świata Vovinam VVD – Bruksela, Belgia
– 5 tytułów Mistrzostw Polski Ligii Young Grapplers – 11.18 i 06.19
– 2 pasy Mistrzowskie Ligii DLG

Mistrzostwa Polski Ligii Young Grapplers Żyrardów – 8.06.19 Żyrardów


W dniu 8.06.19 nasz 7-mio osobowy team, wziął udział w Mistrzostwach Polski Dziecięcej Ligii Grapplingowej – Young Grapplers:
Wyniki: Złoto – 2, Srebro – 2, Brąz – 1
ZŁOTO:
1. Ishadzhi Magamurziev – U18
2. Movsar Yangulbiev – U-16
SREBRO:
3.Zheiran Iunusova – U14
4. Saikhan Bersanov – U16 (pewny pretendent do złota – ale jedną z technik uznano za niedozwoloną i zdyskwalifikowano zawodnika)
BRĄZ:
5. Maciej Opłatek – U14
Debiutanci (bez medalu )
6. Rafał Taraszewski – U10
7. Marcin Taraszewski – U10
Bardzo dobra postawa naszych zawodników – Maciek Opłatek zdecydowanie dobił do czołówki – przegrana o finał zaledwie 2 punktami, natomiast bardzo dobra postawa i wygrana walka o brąz z utytułowanym zawodnikiem teamu Adamusik. Ishadzhi – poza konkurencją, szkoda, że z jego kategorii nagle wycofało się 2 zawodników – mógłby pokazać w kolejnych walkach swój kunszt. Do gry po przerwie wraca Zheiran – pewne srebro – Świetna balacha, zabrakło trochę szczęścia w pierwszej walce. Pewne złoto Movsara – znakomite przygotowanie zapaśnicze. Znakomicie także zaprezentował się Saikhan – jednak w walce finałowej, gdzie miał zwycięstwo w kieszeni – wykonał niedozwolony rzut i został zdyskwalifikowany – złożyliśmy protest ponieważ nie wiedzieć czemu dyskwalifikacja została rozciągnięta na cały turniej a nie tylko tą walkę!? Czekamy na decyzję organizatora i komisji sędziowskiej. Cenne doświadczenia dla rozwijających się młodych adeptów Maćka i Rafała.
Teraz czas na zasłużony odpoczynek i przyjemniejsze treningi do końca czerwca. Serdecznie gratulujemy !

Turniej Puchar Orła, Zakręt k/Warszawy- 18.05.19


W sobotę 18.05.19 zawodnicy naszego klubu HAC HO Wołomin rywalizowali w ogólnopolskim turnieju Puchar Orła w miejscowości Zakręt/k.Warszawy:
Wyniki: Złoto – 1, Srebro – 2, Brąz – 1 oraz 4 miejsce.
ZŁOTO:
1. Ishadzhi Magamurziev – U18
SREBRO:
2.Marcin Taraszewski – U10 – debiut
3. Vishadzhi Magamurziev – U18
BRĄZ:
4. Maciej Opłatek – U15
5. Rafał Taraszewski – U10 debiut – 4 miejsce
Świetna forma Ishaza – na 3 stoczone walki, 2 zakończone przed czasem – znakomita szybkość, efektowne rzuty i obalenia. Dobry występ Maćka Opłatka – mimo, że trenuje niespełna rok startował w silnie obsadzonej kategorii – 1 walka wygrana, 2 przegrane – niewiele zabrakło do niespodzianki w walce ze zwycięzcą – utytułowanym zawodnikiem Dragons Den’s. Bardzo dobry debiut – Marcina Taraszewskiego – z trzech walk wygrał dwie i zdobył zasłużone srebro (trenuje zaledwie od 3 miesięcy). Dzielnie walczył Rafał, miał w kieszeni wygraną w trzeciej walce o brąz ale nie udało się utrzymać dosiadu. Vishaz – świetny zapaśniczo, ale szkolny błąd grapplingowy (zostawiona ręka) zakończył marzenie o złotym medalu. Szkoda, że w rywalizacji nie mogli wziąć udziału inni nasi bardzo dobrzy zawodnicy jak Rafał Stańczak czy Zheiran Iunusova. Gościem specjalnym był mistrz olimpijski w zapasach – Andrzej Supron.
Szczególne podziękowania dla organizatorów z klubu Orły Zakręt, za świetną organizację, dużą ilość walk, nagrody i medale także dla tych zawodników, którym nie udało zmieścić się na podium – no i oczywiście za wspaniałą atmosferę przyjaźni i sportowej rywalizacji.

Turniej Ligowy Young Grapplers, Ostrówek – 30.03.19


W sobotę 30.03.19 zawodnicy naszego klubu HAC HO Wołomin rywalizowali w Turnieju Ligowym Young Grapplers w miejscowości Ostrówek/k.Wołomina:
Wyniki: ZŁOTO – 2, SREBRO – 2, BRĄZ – 1
Złoto:
Rafał Stańczak – 2( turniej i extra fight – U16)
Srebro:
Zheiran Iunusova (U-14)
Vishadzhi Magamurziev(U-16)
Brąz:
Maciej Opłatek(U-14)
Serdeczne Gratulacje !
Kolejny udany start naszych zawodników w ogólnopolskim turnieju Young Grapplers. Gratulacje dla zawodników, rodziców i organizatorów, podziękowania dla sędziów – to była dobra robota!.

Bezpłatne ferie ze sztukami 2019 – fotorelacja


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Ferii ze sztukami walki zorganizowanymi przez nasz klub.

Bezpłatne ferie ze sztukami 28.01 – 8.02.19


Zapraszamy dzieci i młodzież na ferie ze sztukami walki w naszym klubie w terminie 28.01 – 8.02.19. W ramach bezpłatnych zajęć 6 treningów specjalnych – wtorki – czwartki – g.18.15, piątki – g. 17.15.
W programie – zajęcia na matach, workach oraz innych przyrządach pomagających rozwinąć cechy motoryczne w sztukach walki, a wszystko w przystępnej formie zabawy, rywalizacji sportowej.

Turniej Young Dragons IV, Sochaczew – 19.01.19


Turniej Young Dragons IV Sochaczew – 19.01.2019
Wyniki:
Srebro: 4, Brąz – 1
Srebro:
Zheiran Iunusova – 2 kat. GI i NO GI
Maciej Opłatek – NO GI
Ishadzhi Magamurziev – NO GI
Brąz:
Vishadzhi Magamurziev – NO GI
Tym razem niestety nie udało zdobyć żadnego złotego medalu – zabrakło trochę szczęścia Ishadzhiemu, który zdecydowanie prowadząc walkę wykonał niedozwolony jak się okazało rzut suplesowy w kat U.18 (nie był to rzut na głowę ani kark, ale z Szacowną komisją sędziowską nie ma co dyskutować). Vishadzi górował umiejętnościami zapaśniczymi i jak wydawało się parterowymi ale szkolne błędy i zostały przegrane jak się wydawało – wygrane prawie walki – trzeba było zadowolić się brązem. Nie do przejścia w walce o złoto okazała się zawodniczka z Dragons Den – Zheiran musiała zadowolić się srebrami w obydwu kategoriach. Bardzo dobra postawa Maćka – świetna walka, trzy próby poddania przeciwnika balachą z gardy – zabrakło bardzo niewiele – bardzo dobry poziom i walka do ostatniej sekundy.
Cenne lekcje – wnioski na przyszłość wyciągnięte. Gratulujemy !

Turniej Ligowy Young Grapplers, Wielgie – 12.01.19


W sobotę 12.01.19 zawodnicy naszego klubu HAC HO Wołomin rywalizowali w Turnieju Ligowym Young Grapplers w miejscowości Wielgie/k.Włocławka:
Wyniki: ZŁOTO – 2, Srebro – 3, 4 miejsce – 1
Złoto:
Rafał Stańczak
Ishadzhi Magamurziev
Srebro:
Zheiran Iunusova
Vishadzhi Magamurziuev
Deru Yangulbiev
4 miejsce:
Maciek Opłatek
Świetny występ debiutanta Rafała Stańczaka, który okazał czarnym koniem naszego teamu. Znakomicie poradził sobie z tremą a drugą walkę zakończył przed czasem pięknie podpiętą balachą. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasz najmłodszy zawodnik Maciek – trzeci start i ogromne postępy – bardzo dobre walki – zarówno w półfinale jak i w walce o brąz – przegrał po dogrywce (zabrakło troszeczkę zimnej krwi). Ishadzhi jak zwykle zachwycił poziomem – niesamowite umiejętności zapaśnicze. Zheiran pierwszy start w nowej formule z technikami kończącymi. Mimo przewagi zostawiona ręka – balacha i pozostało cieszyć się tylko srebrem. Vishadzhi niespodziewanie przegrał w walce o złoto – błąd w rzucie i trzeba było walczyć z dołu, co nie przyniosło powodzenia a nasz utytułowany zawodnik nie miał okazji pokazania szerokiego spectrum swoich umiejętności. Cenna nauka, wnioski wyciągnięte – pracujemy nad mankamentami, mamy nadzieję, że w kolejnym turnieju będzie lepiej. Gratulacje dla zawodników, rodziców i organizatorów, podziękowania dla sędziów – to była dobra robota!.

Turniej Young Dragons III, Sochaczew – 15.12.18


W dniu 15.12.18 czteroosobowa reprezentacja młodzieży naszego klubu wzięła udział w turnieju Young Dragons.
Wyniki:
ZŁOTO – 3, SREBRO – 2 oraz 2 wygrane extra fighty
Złoto:
Zheiran Iunusova – 2 – kat. GI i NO GI
Vishadzhi Magamurziev – kat. NO GI
Srebro:
Maciej Opłatek – kat. NO GI
Ishadzhi Magamurziev – kat. NO GI
W dniu 15.12.18 czteroosobowa reprezentacja młodzieży naszego klubu wzięła udział w turnieju Young Dragons. Wyniki: 5 medali ZŁOTO – 3, SREBRO – 2 oraz 2 wygrane extra fighty Złoto: Zheiran Iunusova – 2 – kat. GI i NO GI Vishadzhi Magamurziev – kat. NO GI Srebro: Maciej Opłatek – kat. NO GI Ishadzhi Magamurziev – kat. NO GI Extra Fight – 2 wygrane Zheiran Iunusova Ten dzień zdecydowanie należał do Zheiran – nie dała szans rywalkom w kat. GI i NO GI i wygrała 2 Extra Fighty z chłopakami z kategorii cięższych wagowo. Vishaz – wygrana przed czasem przez balachę z gardy. Ishadzhi musiał natomiast zmierzyć się z kolegami w kat. 10 kg wyższej. Świetne walki, efektowne rzuty – żaden z przeciwników nie miał szans w zapasach, w walce o złoto jednak w parterze zostawił rękę – przewaga wagowa przeciwnika dała znać i trzeba było “klepać”. Wielki szacunek za styl w jakim toczył pojedynki – takie walki chce się oglądać. Bardzo dobrze zaprezentował się startujący po raz drugi Maciek Opłatek, który robi ogromne postępy z turnieju na turniej. Zasłużone srebro. Podziękowania dla organizatorów, sędziów – Gratulacje dla Zawodników i Rodziców !


Mistrzostwa Świata Young Grapplers, Żyrardów – 11.11.18


W sobotę 17.11.18 zawodnicy naszego klubu HAC HO Wołomin rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Świata Young Grapplers:
Wyniki:
ZŁOTO:
Zheiran Iunusova
Ishadzhi Magamurziev
Vishadzhi Magamurziev
BRĄZ
Maciej Opłatek (debiut)
PASY MISTRZOWSKIE ZDOBYLI:
Vishadhi Magamurziev
Zheiran Iunusova
Bardzo dobre walki naszych zawodników – pewne zwycięstwo Zheiran w turnieju oraz w walce o pas mistrzowski z zawodniczką z kategorii cięższej o 10 kg. Ishadzhi – pewna droga po złoto i niestety pech w walce o pas mistrzowski z zawodnikem ASW Black Panther – świetny początek walki, próba zakończenia walki przed czasem, drobny błąd techniczny, została ręka i ciężko było wyjść z trójkąta. Zamiast efektownego zwycięstwa trzeba było pogodzić się z porażką – taki jest urok sportu. Ten dzień należał do Vishadhiego – zdecydowane efektowne zwycięstwo przed czasem z przeciwnikiem 20 kg cięższym!.
Na szczególną pochwałę i wyrazy uznania zasługuje debiutant – Maciej Opłatek – dobra postawa, walki do samego końca – w efekcie brązowy medal. Maciek wykonał wszystkie elementy treningowe, które dotychczas opanował.
Serdeczne Gratulacje dla zawodników oraz Rodziców !

MISTRZOSTWA POLSKI ALMMA KADET JUNIOR – 10.11.18


ALMMA SOCHACZEW

Mistrzostwa POLSKI MMA kadetów i Juniorów 10.09.18
Termin i miejsce:
10 listopada 2018 r. (sobota)
Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Sochaczewie, ul. Staszica 106,
96 – 500 Sochaczew

Plan zawodów:

7:00 – 9:00 ważenie zawodników
9:30– 10:00 omówienie przepisów i uroczyste otwarcie
10:30- start zawodów

Całe zawody będą transmitowane na żywo w internecie – transmisja będzie dostępna na fanpage ALMMA – Amatorska Liga MMA na Facebooku

więcej informacji…


BLOOD FIGHT NIGHT WYSZKÓW – RELACJA – 27.10.2018


więcej zdjęć….
BFN Wyszkow 2018

Pierwszy start na gali naszej zawodniczki Urszuli Stańczak w wadze -70kg na dystansie 3 rund (3 min). Niejednogłośną decyzją sezdziów 2:1 zwyciężyła przeciwniczka Lara Fornal. Masa nowych doświadczeń, wniosków – podziękowania dla organizatorów, sędziów!.

BFN WYSZKOW

SERDECZNE GRATULACJE !


GALA BLOOD FIGHT NIGHT WYSZKÓW – 27.10.2018


Dopingujemy naszą zawodniczkę Urszulę Stańczak na najbliższej gali Blood Fight Night – 27.10.18 (3 rundy, mma, formuła z łokciami i kolanami! ) będzie się działo !.

ZAPRASZAMY i TRZYMAMY KCIUKI !

BFN WYSZKOW


TURNIEJ YOUNG GRAPPLERS – Puszcza Mariańska – 13.10.18


Wyniki: Złoto – 2, Srebro
3 zawodników – 3 medale ! (2 złote, 1 srebrny)
Ishadzhi Magamurziev – złoto
Zheiran Iunusova – złoto
Vishadhi Magamurziev – srebro

Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata Young Grapplers. Świetne walki i dominacja Ishaza i Zheiran – pewne zwycięstwa. Vishaz miał nieco mniej szczęścia tym razem, uległa na punkty przeciwnikowi prawie 16 kg cięższemu.

Podziękowania dla organizatorów, sędziów oraz przeciwników, dzięki którym zebraliśmy kolejne cenne doświadczenia !


Staż Fightingowy z Marcinem Różalskim – Bydgoszcz XYZ Fight Academy – 16.09.2018


Staz Rozal
Sobota 16.09.18 – staż fightingowy z Marcinem “Różalem” Różalskim w Bydgoszczy. Oczywiście nie mogło zabraknąć ekipy naszego klubu – na zdjęciu Marek, Adam, Ula.


5th World Cup of Vovinam Viet Vo Dao, Bruksela – 28-29.07.18


W dniach 28-29.07.2018 nasza skromna 5 (4 zawodników) osobowa reprezentacja Polki wystartowała w 5th World Cup Vovinam Viet Vo Dao (Mistrzostwa Świata odbywają się co 4 lata). Startowaliśmy w zapasach (VAT) – Artur Drążek, Paweł Guzewicz, Marcin Świątkowski, walka w stójce (Song Dau) – Urszula Stańczak, Artur Drążek. Wyniki:
ZŁOTO:
– Paweł Guzewicz – VAT < 70 kg SREBRO: - Urszula Stańczak - Song Dau - 65-73kg 4 MIEJSCE: - Artur Drążek - Song Dau - 75kg-80 kg - Marcin Świątkowski - VAT < 80 kg
Bardzo mocno obsadzone kategorie od kilkunastu do ponad 60 zawodników. Świetny występ Pawła Guzewicza – 4 walki wygrane przed czasem, 1 walka o wejście do finału na punkty z bardzo atletycznym zawodnikiem z Hiszpanii, finał skończony przed czasem !. Nieco mniej szczęścia w zapasach mieli Marcin – 4 miejsce – zmiana na system olimpijski uniemożliwiła zdobycie zasłużonego brązu oraz Artur, który po świetnej pierwszej walce, nie zdołał odrobić drobnej przewagi punktowej w drugiej z zawodnikiem z Afryki. Ula przegrała w walce finałowej z dużo cięższą i bardziej doświadczoną zawodniczką z Burkina Faso.
Artur w stójce miał wyjątkowego pecha – po bardzo dobrej walce i wyeliminowaniu mistrza świata z Paryża 2014, w kolejnych walkach po skandalicznych decyzjach sędziów zajął 4 miejsce. Walka z Francuzem została przerwana przed czasem przez sędziego z Maroka, który dopatrzył się jakiś uchybień technicznych – po obejrzeniu video – przeprosił za decyzję i Artur wszedł do półfinałów. Tutaj pomimo lekkiej przewagi znów został skrzywdzony werdyktem. Największy skandal miał miejsce w walce o 3 miejsce, gdzie po prostu pozamiatał matę przeciwnikiem – ku zdziwieniu innych ekip i publiczności zwycięstwo przyznano zawodnikowi z Francji. Chyba nie było żadnej ekipy poza francuzami, która nie złożyłaby nam kondolencji z tego werdyktu sędziowskiego. Bardzo duża impreza – 402 zawodników – znakomity poziom wyszkolenia technicznego zawodników i zapaśniczego zawodników i zawodniczek z….Burkina FASO, Bardzo dobrzy technicznie także zawodnicy z USA, Francji, Belgii. W zapasach świetni zawodnicy Ukrainy z Maxem Vierhiną na czele, dobre występy także zawodników z Burkia, Senegalu, Francji, Hiszpanii, Niemiec – oczywiście nasza ekipa także zyskała uznanie w oczach fachowców od fightu i zapasów – choć zasługiwaliśmy na więcej wracamy z dwoma medalami – taki jest urok sportu !

Zapraszamy na treningi wakacyjne


Zapraszamy na treningi wakacyjne:
– stójka
– grappling
– zapasy
– cross


Mistrzostwa Polski Young Grapplers, Żyrardów – 9.06.18


Mistrzostwa Polski Young Grapplers Żyrardów 9.06.18
Wyniki: Złoto – 4, srebro – 1
Złoto:
Zheiran Iunusova – 2 (Liga i Extra Fight)
Ishadzhi Magamurziev
Vishadzhi Magamurziev
Srebro:
Gabriel Pomiński
4 miejsce
Sajfula Laev
Hubert Saisn

Zheiran Iunusova – NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ Ligii Young Grapplers 2017/2018 – wygrana we wszystkich 6 turniejach oraza 2 extra fightach z zawodniczkami z cięższych kategorii !

Mistrzostwa Polski BJJ, Jakubów – 12.05.18


Wyniki:
ZŁOTO:
Ishadhi Magamurziev
Zheiran Inusowa
SREBRO:
Salman Khucheev
Sajfula Laev
BRĄZ
Vishadhi Magamurziev

Gratulacje dla naszych zawodników – trudna rywalizacja, wysoki poziom naszych przeciwników i formuła w kimonach, w której dawno już nie walczyliśmy. Jednakże ilość technik dozwolonych niemalże jak w rywalizacji dorosłych, stwarzała możliwość zdobycia wielu doświadczeń – nawet w formule U15 (12,13,14 lat), można było bardzo wiele. Oczywiście nie obyło się bez “prezentów” – tym razem Sejfi i Vishaz – mając przeciwników na tacy przegrali kluczowe walki w rywalizacji o złoto, w innych zakończyli walki przed czasem. Salman – niestety zaliczył w finale dyskwalifikacje za techniki niebezpieczne, niedozwolone. Zheiran jak zwykle mega moc i pełna kontrola walki. Czekamy na następne turnieje – czerwiec zapowiada się bardzo pracowicie – 3 turnieje – pojedziemy w szerszym teamem. Podziękowania i ukłony dla organizatorów – świetne, sprawne przeprowadzenie turnieju, znakomity poziom sędziów. !

Turniej Young Grapplers, Ostrówek – 7.04.18


Turniej Young Grapplers Ostrówek 7.04.18
Wyniki:
ZŁOTO:
Gabriel Pomiński
Zheiran Inusowa
Ihadzhi Magamurziev
SREBRO:
Julia Babańczyk
Miłosz Napłoszek
BRĄZ:
Sajfula Laev
Gabriela Napłoszek
Vihadzhi Magamurziev
Zuzanna Szlinger (IV)

Kolejny start zawodników Fight Clubu Hac Ho Wołomin w V edycji Turnieju Young Grapplers. Wystartowało kilku młodych zawodników w tym dwóch debiutantów – Zuzanna oraz Julia. Drugi start Gabrieli i Miłosza. Rywalizacja okazała się bardzo ciężka – Ishadhi i Zheiran odnieśli pewne zwycięstwa. Nie miał szczęścia Sajfula w pierwszej walce przeciwnik okazał się bardzo wymagający, pełna dyspozycja wróciła dopiero w drugim pojedynku – trzeba było zadowolić się brązowym medalem. Gorsza forma “Vishaza” i przegrana z przeciwnikiem (złotym medalistą), którego pokonał bez problemu miesiąc wcześniej – pozostało cieszyć się z brązowego medalu. Dobry występ robiącego stałe postępy Gabrysia i złoty medal. Nasi debiutanci spisali się na medal – choć, nie było łatwo – Zuzia i Gabriela zmagały się z chłopcami w swoich kategoriach. Julia musiała zmierzyć się z przeciwniczką z trzy letnim doświadczeniem. Był wysiłek, pot i łzy – pierwsze porażki, pierwsze zwycięstwa. Dziękujemy przeciwnikom za pokazanie elementów do poprawy, organizatorom zaś za sprawne przeprowadzenie turnieju. Gratulujemy rodzicom wspaniałych pociech a zawodnikom ducha walki.

Staż Fightingowy z Donaldem Smokowskim – Wołomin – 12.03.2018


Staz Donald
Staż VVD dla MMA z Donaldem Smokowskiego – podziękowania za profesjonalną “robotę”, mega dawkę praktyki i znakomite sparingi. Nie możemy doczekać się kolejnego stażu !


TURNIEJ YOUNG GRAPPLERS – ZAKRĘT – 3.03.18


Znakomity występ 6 zawodników Hac Ho Fight Club Wołomin na Turnieju Young Grapplers – Zakręt – 3.03.18.
Wyniki: Złoto – 5, Srebro – 1, Brąz – 1
ZŁOTO :
– Gabriela Napłoszek
– Zheiran Inusowa x 2 (liga oraz extra fight)
– Vishadzhi Magamurziev
– Sajfula Laev
SREBRO:
– Miłosz Napłoszek
BRĄZ:
– Hubert Sasin

Szósty start naszych zawodników w sezonie 17/18. Brawa dla debiutantów Gabrieli i Miłosza, ogromne wyrazy uznania za świetny poziom walk dla naszych flagowych zawodników – Zheiran zdeklasowała rywalki – szybki zwycięstwa w turnieju ligowym oraz pewne w extra-fighcie z ponad 10 kg cięższą zawodniczką. Sejfi – szybkie walki, dobra postawa Huberta. Vishadhi – wspaniały rewanż za Łódź – okazuje się, że “Dawid bez problemu pokonał Goliata”. Gratulacje za dobrą organizację. Gościem zawodów był Mistrz Olimpijski w zapasach – Andrzej Supron.

Gratulacje dla zawodników oraz rodziców od naszej kadry szkoleniowej !


TURNIEJ YOUNG GRAPPLERS – ŁÓDŹ – 13.01.18


Na turniej pojechało 4 zawodników – miejmy nadzieję, że następnym razem pojedziemy szerokim teamem). Tym razem zawody odbyły się w profesjonalnym klubie fightingowym – SHARK ŁÓDŻ.
WYNIKI: ZŁOTO – 3, SREBRO – 1
Złoto:
Zheiran Inusowa
Sajfula Laev
Ishadhi Maganurziev
Srebro:
Vishadhi Maganurziev

Piąty start naszych zawodników. Poziom walk znakomity – Sejfi – obie walki skończone balachami przed czasem. Szczególne brawa dla Ishaza i Vishaza, którzy wystartowali z zatruciem pokarmowym ale….przyznali się trenerowi dopiero po walce (to jest charakater !?) Vishaz walczył z przeciwnikiem cięższym ponad 25 kg cięższym – nie było siły na tyle masy. Ishaz stoczył jedną z najciekawszych walk turnieju z zawodnikiem Black Panther Bydgoszcz – obaj zawodnicy pokazali kunszt zapaśniczy i grapplerski. Zheiran jak zwykle złoto – niemniej jednak zawodniczka z Katany Szczytno – pokazała znakomity poziom wyszkolenia także zwycięstwo nie przyszło łatwo. Gratulacje za dobrą organizację – zazdrościmy tak po trosze – znakomitych warunków treningowych kolegom z Łodzi.

Gratulacje dla zawodników oraz rodziców od naszej kadry szkoleniowej !


YOUNG GRAPPLERS LIPNO – 2.12.2017


WYNIKI: ZŁOTO – 2, SREBRO – 2
ZŁOTO:
Zheiran Inusowa
Vishadzhi Magamurziev
SREBRO:
Gabriel Pomiński
Ishadzhi Magamurziev

Czwarty udany start naszych zawodników w nowym sezonie od września b.r. Tym razem wystartowaliśmy w nieco okrojonym składzie – 4 zawodników. Bardzo dobre walki, ale pozostaje niedosyt – na turniejach YG – występuje stały problem z obsadzeniem kategorii, brakuje większej ilości przeciwników, Ishadzhi kolejny raz musiał mierzyć się z przeciwnikiem 17 kg cięższym od siebie, pomimo to doskonale sobie radził w stójce zapaśniczej, natomiast w parterze nie starczyło siły na dużo wyższych i cięższych przeciwników. Zheiran wreszcie tarfiła na przeciwniczkę wyższą, cięższą, gdzie wygrana okupiona została bardzo dużym wysiłkiem. Vishadzi perfekcyjnie i szybko – walka zakończona przed czasem. Gabriel, postęp z turnieju na turniej – ale pracę widać na treningach…Pozostaje nadzieja, że na kolejnych zawodach wystąpimy w szerszym składzie i będzie można stoczyć więcej ciekawych, pasjonujących walk a dzięki naszym sportowym przeciwnikom nauczymy się jeszcze więcej.

Gratulacje dla zawodników oraz rodziców od naszej kadry szkoleniowej !


YOUNG DRAGONS TURNIEJ GRAPPLINGOWY – SOCHACZEW, 18.11.2017


WYNIKI: ZŁOTO – 6, SREBRO – 4
ZŁOTO:
Ishadzhi Magamurziev – 2 (kat. U15 – GI oraz NO GI)
Zheiran Inusowa – 2 (kat. U12 – GI oraz NO GI)
Ola Kotowska – 1 (kat. U10 – NO GI)
Vishadzhi Magamurziev – 1 (kat. U15 – NO GI)
SREBRO:
Gabriel Pomiński – 2 (kat. U10 – GI oraz NO GI)
Ola Kotowska – 1 (kat. U10 – NO GI)
Vishadzhi Magamurziev – 1 (kat. U15 – GI)
Kolejny bardzo dobry start 6 zawodników naszego klubu – tym razem w turnieju Young DRAGONS, pod patronatem PZJJ. Znakomity poziom walk Ishadzhiego – wszystko przed czasem – perfekcyjne rzuty i techniki kończące, Vishadzhi – świetnie, szybko i efektownie w NO GI, w “kimonkach” super początek, duża różnica punktowa, która na 20 sekund przed końcem została oddana w prezencie przeciwnikowi…pozostało więc cieszyć się srebrem. Zheiran – bezkonkurencyjna, Gabryś z turnieju na turniej stopniowo poprawia swoje umiejętności. Ola – duża siła, ale jeszcze trzeba poprawić trochę rzeczy. Hubert – dobra technika, ładne walki ale zabrakło trochę szczęścia aby stanąć na podium. Dużo nowych doświadczeń przede wszystkim trochę innych klubów niż na imprezach young grapplers – lepiej obsadzone kategorie. Dziękujemy organizatorom sędziom a przede wszystkim przeciwnikom i przeciwniczkom, dzięki którym udało zebrać się wiele nowych doświadczeń.

Gratulacje dla zawodników oraz rodziców od naszej kadry szkoleniowej !


TURNIEJ GRAPPLINGOWY DZIECI I MŁODZIEŻY – WOŁOMIN, 28.10.2017

WYNIKI: ZŁOTO – 6, SREBRO – 3
ZŁOTO:
Zheiran Inusowa – formuła NO GI oraz Extra Fight
Gabriel Pomiński – formuła GI
Sajfula Laev – formuła No GI
Ishadzhi Magamurziev – formuła NO GI
Vishadzhi Magamurziev – formuła NO GI
SREBRO:
Zheiran Inusowa – formuła – GI
Ishadhi Maganurziev – Extra Fight GI
Vishadzhi Magamurziev – Extra Fight GI
Znakomity występ młodych zawodników Hac Ho Fight Club Wołomin – 9 medali – 6 – złotych, 3 srebrne (5 zawodników – stoczonych 16 walk). Bardzo dobre pojedynki – wszystkie walki Vishadzhiego oraz Sajfuli w formule NO GI skończone przed czasem efektownymi balachami. Jedna z najlepszych walk turnieju – walka Ishadzhiego – z zawodnikiem Katany Szczytno – efektowne rzuty, mnóstwo dobrej roboty w parterze. Nasi najmłodsi – super występy – jak zwykle Zheiran – siła i energia (łącznie stoczyła 6 pojedynków, wygrywając 5) pełna kontrola i pewne wygrane, w formule GI – srebro – ciężko przechodzić pozycje przy chwytach za “kimonko” (będziemy doskonalić tą formułę). Ze startu z powodów złej dyspozycji musiał zrezygnować Hubert. Mamy nadzieję na kolejne udane starty w szerszym gronie naszych młodych sportowców.

Gratulacje dla zawodników oraz rodziców od naszej kadry szkoleniowej !


YOUNG GRAPPLERS – OSTRÓWEK, 14.10.2017

WYNIKI: ZŁOTO – 3, SREBRO – 2
ZŁOTO:
Hubert Sasin
Zheiran Inusowa
Vishadzhi Magamurziev
SREBRO:
Ishadzhi Magamurziev
Sajfula Laev
Gabriel Pomiński

Pierwszy start w sezonie 2017/2018 za nami, nowe doświadczenia. Hubert Sasin – 100% normy, pełna kontrola Zheiran Inusowa – formuła extra fight – pewna wygrana ze zwyciężczynią kategorii o 10 kg wyższej, Vishadzhi Magamurziev – pewne zwycięstwo, duża przewaga pod każdym względem, Ishadzhi Magamurziev – doskonałe walki z przeciwnikami o 4 kategorie wagowej większymi – 15-16 kg, techniczna i jakościowa przewaga zdecydowana, drobny błąd spowodował przegraną – waga jednak robi swoje. Sajfula Laev – srebro – wysokie umiejętności ale zabrakło trochę koncentracji. Gabriel Pomiński – 4 miejsce – pierwsze walki z pozycji stojącej, nowe doświadczenia. W porównaniu z innymi turniejami grapplingowymi.
Sędziowanie w dalszym ciągu jest piętą achillesową – przy bardziej dynamicznych walkach połowa punktów nie zostaje zaliczona, aczkolwiek są także bardzo dobrze sędziowane pojedynki. Wspomnieć należy o rywalizacji drużynowej – kategorie niepełne nie są zliczane w punktacji – tak naprawdę w ten sposób można wyeliminować bardzo dobre kluby z zawodnikami na wysokim poziomie – wystarczy odpowiednio podzielić kategorie, co niestety stało się pewna normą a powinno być więcej zawodników w każdej kategorii, więcej walk, większy wysiłek bardziej rozwija zawodników. Mamy nadzieję, że sytuacja będzie się poprawiać.

Gratulacje dla zawodników oraz rodziców od naszej kadry szkoleniowej !


Turniej Ne Waza Wołomin – 28.10.17


Złoto:
Zheiran Inusowa – formuła NO GI oraz Extra Fight
Gabriel Pomiński – formuła GI
Sajfula Laev – formuła No GI
Ishadhi Maganurziev – formuła NO GI
Vishadzhi Magamurziev – formuła NO GI
Srebro:
Zheiran Inusowa – formuła – GI
Ishadhi Maganurziev – Extra Fight GI
Vishadzhi Magamurziev – Extra Fight GI
Znakomity występ młodych zawodników Hac Ho Fight Club Wołomin – 9 medali – 6 – złotych, 3 srebrne (5 zawodników – stoczonych 16 walk).
Bardzo dobre pojedynki – wszystkie walki Vishadzhiego oraz Sajfuli w formule NO GI skończone przed czasem efektownymi balachami. Jedna z najlepszych walk turnieju – walka Ishadzhiego – z zawodnikiem Katany Szczytno – efektowne rzuty, mnóstwo dobrej roboty w parterze.
Nasi najmłodsi – super występy – jak zwykle Zheiran – siła i energia (łącznie stoczyła 6 pojedynków, wygrywając 5) pełna kontrola i pewne wygrane, w formule GI – srebro – ciężko przechodzić pozycje przy chwytach za “kimonko” (będziemy doskonalić tą formułę). Ze startu z powodów złej dyspozycji musiał zrezygnować Hubert.
Mamy nadzieję na kolejne udane starty w szerszym gronie naszych młodych sportowców.

GRATULACJE DLA ZAWODNIKÓW, RODZICÓW i NASZEJ SKROMNEJ KADRY.


2017 © admin: Krzysztof Biaduń k.biadun@wp.pl 600 464 004